top of page
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon

AV.SİMA BAKTAŞ

Lawyer- Founder

Av. Sima Baktaş, lise öğrenimini Ankara Çankaya Dikmen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini  Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Eş zamanlı olarak Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden de lisan eğitimine başlamıştır. 2018 yılında New York Fordham Üniversitesi'nde  Amerikan Hukuku eğitimi almıştır.   

Ulusal Ajans başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarından eğitimler almıştır. Ayrıca İsveç, Polonya, Sırbistan, Brüksel, İtalya,  gibi birçok ülkede Türkiye’yi temsilen AB projelerine katılım göstermiş, 2010-2012 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği Kulübü Başkanlığı ve birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmıştır.

2009 Yılında Dünya Bankası tarafından düzenlenen ‘Yaratıcı Fikirler Kalkınma Yarışması’nda projesi ile  ödül almıştır.  20 den fazla AB projesinde hem yazma hem de yönetme tecrübesi bulunmaktadır.  

Proje çalışmaları kapsamında “AB Proje Yazma Kampları” PCM  eğitimini vermeye başlamıştır. 50 den fazla eğitimde 'eğitmen olarak' yer almıştır.  Bu dönemde ayrıca koordinatörü olduğu ‘Uluslararası İngilizce Konuşma Kampı’ adlı eğitim kampı Avrupa Dil Ödülüne aday olmuştur. 2011 yılında girişimci yönü ile  Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘ Kişisel Gelişim ve Liderlik Zirvesi’ de Genç Lider Ödülünü almıştır. Bununla birlikte 2014 Güney Kore Dünya Barış Zirvesi’nde Türkiye’yi genç kadın STK lideri olarak temsil etmiştir.

2012 yılında kurduğu GlobalB Academy’de eğitim yöneticisi olmuştur. Kurumsal PCM eğitimleri ve Erasmus Plus eğitimlerinin yanı sıra, GlobalB  kapsamında daha önce gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarına devam ederken aynı zamanda Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştirerek hukuk öğrencilerine ve avukatlara yönelik uygulamalı bir eğitim olan “Avukatlık Kampı”nı gerçekleştirmiştir. 2019 yılında 'BİLİŞİM HUKUKU KAMPLARI' adında Türkiye'nin en kapsamlı bilişim hukuku eğitimlerinin genel koordinatörlüğünü yapmaktadır. Hukuk alanında yaptığı bu yenilik ile ulusal basında kendine geniş bir yer bulmuştur.

Profesyonel Avukatlık eğitimleri ve diğer interaktif eğitim faaliyetleri  için  Türkiye'nin hukuk alanında en prestijli hukuk eğitimlerine imza atan ‘ Law-Agenda’ adında eğitim firması kurdu ve alanında başarılı eğitimlere imza atmaktadır. www.law-agenda.com

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran Blockchain - ICO ve Smart Contract alanlarında  dünyadaki gelişimini yakından takip etmekte ve bu alanda hukuki çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de Blockchain Hukuku çalışması ile Kripto paraların hukuki boyutunu ele alarak Türkiye'nin ilk Kripto Para Hukuku Zirvesinin öncüsü oldu.  Bu alanda profesyonel ekibi ile birlikte  çeşitli seminerler ve zirveler düzenlemektedir.

Ayrıca yaptığı bu başarılı çalışmalar sayesinde Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren alanında en çok bilinen European Law Observatory on New Technologies  ve İngiltere merkezli Global Blockchain Consortium Türkiye temsilcisidir.

Girişimci ve proje uzmanı olarak başlayan kariyeri sayesinde Avukatlık mesleğini gelişen dünya düzenine ayak uydurarak vizyon sahibi olarak çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Bu başarılarından dolayı Bahçeşehir Üniversitesi tarafından ' 2018 Kadın Girişimci Ödülü'ne layık görüldü.

Şu an da kurduğu GlobalB Law Firm ve GlobalB kapsamında hem avukatlık çalışmalarına hem de eğitim alanında ulusal ve uluslararası alanda işbirlikleri ile çalışmalarına devam etmektedir.  İyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca ve İspanyolca  bilmektedir.

BASINDA YER ALAN BAZI HABERLER & RÖPORTAJLAR :

İNGİLİZCE GÜNCEL CV İÇİN TIKLAYINIZ

bottom of page