1st Blockchain Law Summit - İstanbul by GlobalB9 Aralık 2017’de POINT Otel’de gerçekleşen zirveye hukukçular yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’de her geçen gün gelişen bir sektör olan ‘Sanal Para’ sektörünün ilerleyen yıllarda hukuki bir zemine oturtulmasını amaçlayan zirveye Hukukçular, Hukuk Fakültesi Öğrencileri ve sektör paydaşları yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye’de ilk kez ‘Sanal Cüzdan’ alma ve ‘Kripto Para’ transferi yapma simülasyonunun gerçekleştirildiği zirvede katılımcılar canlı olarak süreçleri izleme şansı yakaladılar.

Zirve’de Kripto Para Hukuku Çalışma Grubu’ndan Av. Sima Baktaş, Sanal cüzdan yaratma ve canlı gösterim ile Kripto para alma-verme simülasyonunu katılımcılar ile paylaştı. Digital bir varlığı noktadan noktaya göndermenin aslında sanılanın aksine çok kolay olduğunu izleyiciler ile paylaşan Baktaş, borsalardan lira veya diğer para cinslerinin Bitcoin’e nasıl çevrildiğini ve borsalar aracılığı ile çevrimi gerçekleşen bu paranın sanal cüzdanlara aktarımı ve muhafazasının nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlattı.

Silikon Vadisinde avukatlık yapan ve sanal paralar konusunda yüksek lisans yapan Av.Zeynep Hızıroğlu Amerika ve İsrail’de Sanal paraların vergilendirmesi ve ilgili yasal düzenlemeleri ilgili detaylı olarak katılımcılara aktardı.

Son olarak program genel koordinatörü Av.Sima BAKTAŞ , Türk hukuk sisteminde Sanal Paralara ilişkin Özel ve Ceza Hukuku kapsamında nasıl ele alındığını ve ilgili kurumların yasal mevzuatlarının sanal paralar için nasıl bir yol izlenebileceğini örneklendirerek katılımcılara aktardı. Aynı zamanda programa katılan katılımcılar ‘ Sizden Gelenler’ başlığı ile kendi şahsi fikirlerini paylaşma şansını elde ettiler.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve oldukça ilgi gösterilen bu zirvenin yoğun talep üzerine daha geniş çaplı bir organizasyonla tekrar yapılması gündemdedir.
GLOBALB LAW FIRM

ISTANBUL OFFICE:

Barbaros Blvd 31/9 Besiktas 

Istanbul | Turkey  

+902122588121

globalb@globalblaw.com

  • LinkedIn - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle

NEW YORK OFFICE :

1330 Avenue of the Americas
12th & 14th Floors
New York | NY 10019

www.ckrlaw.com